Obiteljska/Porodična medicina-Kontakti po timovima

037/723-220

Husein Latić,med.tehničar

O našoj službi

Opis djelatnosti: Pruža zdravstvenu zaštitu stanovništvu starijem od 14 (četrnaest) godina. Obuhvata aktivnosti na očuvanju i unapređenju zdravlja kroz neposrednu i kontinuiranu zaštitu pojedinca i porodice. Aktivnost se provodi u ordinacijama i u kućnom liječenju i podrazumijeva: zdravstveno vaspitanje, ambulantnu dijagnostiku i liječenje, sistematske i kontrolne preglede, ciljane sistematske preglede, rad sa hroničnim bolesnicima, izdavanje ljekarskih uvjerenja i ocjenu radne sposobnosti. Surađuje sa svim drugim službama u Domu zdravlja, Kantonalnom bolnicom, Zavodom za javno zdravstvo radi sveobuhvatnije i bolje zdravstvene zaštite stanovništva, kao i vođenja medicinske dokumentacije i zdravstvene statistike. Opšta primarna zdravstvena zaštita pruža zdravstvene usluge stanovništvu Velike Kladuše u centralnom objektu i na pet terenskih lokaliteta. U sklopu ove službe su i patronaža i kućno liječenje za područje Opštine Velika Kladuša.
Call Now Button